Standart Dışı Özel Yük Taşıma


Standart Dışı Özel Yük Taşıma, Özel yük taşıma izin belgesi nedir için standart taşıma yöntemleri kullanılamayan ağır yükler için özel bir belgedir, denilebilir. Belge sayesinde ağır nakliyat hizmetlerinin verilmesi mümkün hale gelecektir. Belge ile birlikte yapılan taşımacılık hizmetlerinde standardın üstünde ebat ve ağırlıklara sahip yükler başka noktalara nakledilebilir. Bu nedenle taşınması özel izne bağlı yükler ancak bu belgeye sahip olan ağır nakliyat işletmeleri sayesinde taşınabilir. Firmamız bu yetkiye sahip olarak ağır nakliyat hizmetleri sunmaktadır.

Yük Taşıma Belgesi Nasıl Alınır?

Yük taşıma belgesi nasıl alınır sorusu için ise bu belgenin Karayolları Genel Müdürlüğü üzerinden alındığı belirtilebilir. Karayolları Genel Müdürlüğü internet sayfası üzerinde 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 33. maddesi gereği bu belgenin alınabildiği görülmektedir. Belgenin temin edilmesi sonrasında özel yük taşıma izin belgeleri e-devlet kapısı üzerinden barkod olarak teslim edilmektedir. Firmamız bu resmi işlemleri düzenli olarak gerçekleştirdiği için ağır nakliyat hizmeti verebilmektedir. Verdiğimiz hizmetler sayesinde standartların üstünde tüm yükler özel izinlerle taşınabilmektedir.

Özel Yük Taşıma İzin Belgesi Harcı 2018

Özel yük taşıma izin belgesi harcı 2018 ücretlerinin ödenmesi ile birlikte bu belge alındıktan sonra ağır nakliyat hizmeti verilebilir. Bu hizmet konusunda karayolları iletişim bilgileri sayesinde izin belgelerini kontrol edebilir ve istediğiniz gibi emin olabilirsiniz. Sonrasında sahip olduğumuz belgeler ile birlikte hangi yükleri taşıyabileceğimizi öğrenebilirsiniz. Firmamız bu özel izinler sayesinde gabari dışı taşıma gerçekleştirildiği için birçok yük bu konuya dahil olmaktadır. Bu noktada kgm tarafından belirtilen tek parça olarak taşınması gereken ve ayrılmayacak yükler ağır nakliyata tabidir. 

Yol İzin Belgesi Sorgulama

Yol izin belgesi sorgulama işlemi e-devlet sayfası üzerinden barkod sayesinde gerçekleştirilebilir. Firmamız gibi ağır nakliyat gerçekleştirmek için izin belgesini almış olan kişiler barkod sahibidir. Özel olarak karayolları daire başkanları tarafından onaylanmış belgelere sahip olan firmalar, müşterileri ile hizmet sırasında bu bilgileri paylaşmaktadır. Bu sayede hizmet sözleşmesi imzalanması öncesinde sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir. Bilhassa bu belgeye sahip olunmadığında yapılan taşıma işlemlerinde karşılaşılan sorunlar sonrasında sigorta şirketleri ödeme gerçekleştirmemektedir.

Genel

Standart Dışı Özel Yük Taşıma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir